News

7.11.2014  News po půl roce, cha cha. Snažila jsem se pravidělně přes léto jezdit na cvičák a běhat a běhat. Myslím, že Dobbymu to šlo moc krásně, já až si to v hlavě srovnám a zrychlím, tak tu budu moct chválit i sebe. Zůčastnili jsme se dvou celodenních tréninků s Evou Kočnarovou. Její styl trénování se mi moc líbí a po instrukcích jak to všechno udělat, které jsem vyslechla před během jsem po doběhnutí  zírala, že opravdu všechno jde uběhnout a i ten pes si to nekazí.  Absolvovali jsme jediné závody, Fin cup, kde Doblin v jumpu obsadil krásné čtvrté místo myslím s druhým nejlepším časem, bohužel špatně jsem ho navedla do slalomu a tak měl nějaké trestné bodíky. A konečně se mi vyplnil můj sen, stát na domácích závodech na bedně a zároveň konečně doběhnout nějakou tu zkoušku bez chyby a na prvním místě. K smíchu, po sedmi letech běhání, že. Doufám, že zimní sezonu protrénujeme a v příštím roce už těch závodů bude víc. Pokud to teda pakopsíka bude ještě bavit. Jo a máme novou kámošku. Od sousedů k nám chodí dírou v plotě slečna voříšková, která paradoxně vypadá jako Fannynka a tak máme veseleji. 

31.3.2014 Půl rok jen s jedním pejskem utekl jako voda. První dny, týdny i měsíce stáli za houbec, pocit že mi něco chybí nebyl jen pocitem ale skutečností, která se moc těžko překonává. Překonala jsem pocit že okamžitě musím mít dalšího pejska, čekala a čekala a čekala na to až se narodí další skvělá holčička,ale narodili se samí kluci. Chvíli jsem si pohrávala i s myšlenkou, že bych vzala i psa,ale nakonec jsem došla k závěru, že zatím ten pakopsík stačí. A na úžasnou holčičku se budu těšit dál. Třeba k nám čas zase nějakou ďáblici zavane. Doblin si celou dobu užíval pocitu jedináčka a velmi se mu to líbí. Přez zimu jsme vlastně jen tak chodili, jezdili do haly a běhali agility, občas vytáhli kolo, chodili po horách, prostě takové flákání a nic nedělání. 

 

1.9.2013 V květnu jsme ještě stihli Ohři i s našima bafíkama. Bylo krásně teplo, Fanny neustále nekoordinovaně padala do vody a jakmile jsme přirazili ke břehu tak mizela v dál, asi je to vodní krysa. Doblin naopak jakmile viděl loď byl schopen skákat i do cizí jen aby nejeli bez něj. Byla to krásná dovolená. Na vodu jsme se dostali ještě na víkend, na Tichou Orlici. Musel být na nás skvělej pohled, měli jsme v lodi dvě malé děti a jednoho pakopsa a jako snad jediní se díkybohu neudělali. Nevím koho bych zachraňovala dřív.

Nevím jak to naspat,ale bohužel s nami už není Fannynka. Moc mě mrzí že jsme o ní přišli a nikdy si to nepřestanu vyčítat.

26.5.2013 Je to ostudné, skoro rok nic,ale žijeme. Zimní sezonu jsme netrénovali,ale procházek po lese a širém okolí bylo hafo. v únoru jsme byli na horách kde Fanny absolvovala dva půldenní výlety na běžkách. Míjení s protijedoucíma běžkařema bylo někdy o ústa, neb v poslední vteřině měnila směr a s klidem vbíhala lyžařům mezi nohy. Doblin měl smůlu neb si hned po příjezdu zranil nožku. Od jara jsme začali chodit na cvičák a běhat, Fanny na ucho super i když rychlost nic moc, je nejistá a já z ní taky. Doblin jako vždy nadšenej a řve a běhá jako fretka. Jízda na kole je taky super,psům se líbí a  kila navíc snad slezou dolů, i když dolů se dávají měsíce a nahoře jsou za týden nehlídání na zahradě s myšičkama, tak uvidíme, jestli se to povede.

 

26.8.2012 Včera jsme se v plném počtu zůčastnili Fin cupu pořádaným mýtským cvičákem. Výsledkama mě oba pejsci neskutečně vyrazili dech, Dobby doběhl dva běhy, poslední jsem odflákla já takže disk, ale ve zkoušce MA2 byl s jednou chybou na prvním místě !!! Fanny dala jump a agility bez chyby a v celkovém součtu byla na  2 . místě !!! Byl to krásný den , který mi povtrdil ,že má cenu něco dělat a že nejsme ztracené případy. Videa dodám. Fotky tady ( by Míša Taflová ).

18.6.2012 Spousta událostí za námi . Krásný výlet do Jizerských hor, okolí chaty s frňákem u země prožila naše Fannyny. Celé čtyři dny vypadala jako prase které hledá lanýže a ne pes slušně vychovaný. Byly to navíc první čtyři opravdu letní dny, takže venku bez přestání. Pak jsme vyrazili na Tichou Orlici. Dobby byl ve svém živlu od začátku,Fanny se snažila jako správna krysa loď opouštět při jakémkoliv přiblížení se ke břehu. A při tom to zpočátku vypadalo naprosto obráceně. Dobby už jako štěně vodu nemusel a Fanny byla kachna vodní a vanová. Oba si to ale užívali, skákali z lodě na loď a večer mohli spát ve spacáku. Zájemců o zahřívání bylo dosti. No a pak se opět rozjelo trénování. Nejdřív sobota s Janou G., to nemělo chybu. Nejenže oba psi běhali naprosto s nadšením a spolupracovali na slovo,ale celé to odpoledne bylo díky Janě krásné a pohodové. Fanny mě překvapila svýma zastavovanýma zonama na kladině o kterých jsem si myslela, že už dávno upadly v zapomnění. Dobby svýma reakcema a tím že si neskákal co viděl ale opravdu vnímal i po tak dlouhém absťáku. No a na cvičáku na tréninku taky super, jen ta Fanny už zase ten čumák tak těžko zvedala, ach jo. A poslední asi největší výlet proběhl koncem května, kdy jsme se všichni naposledy vyspali ve starém bytě a odstěhovali se do domečku s obrovskou zahradou, blízkým lesem a poli, kde skáčou zajíci od rána do večera a kočky se chodí mrouskat až pod naše okna, což je něco neuvěřitelného a celým barákem se nese kvílení našich psů, kteří kdyby mohli tak vyrazej okna i dveře. Prsotě psí ráj. Navíc ten plot má tolik slabin, že je celý den co dělat. Fotky dodám časem.

1.4.2012 Po dlouhé době chci napsat, že se vlastně nic  moc nového neudělo. Procházky s kočárkem, občasně bez něj, házení balonků před barákem, sem tam běžky, sem tam kolo podle počasí, lovení kočiček a oblizování dětí. V březnu jsme s oběma byli na horách, místní šestikilometrový okruh na běžky se obema moc líbil, celotýdenní pobyt s hromadou cizích lidí a neomezeným prostorem též. Když vysvitlo sluníčko, vytáhli jsme i kolo a pejsci se zaběhli podívat na svoje nové působiště, hezkých patnáct kiláčků v tlapkách. Zkusila jsme vytáhnout sločky a slalom, Dobby už je ostřílenej a po zimě se rychle rozpomněl k čemu to vlastně je, s Fanny už to bylo horší, ten frňák od té země se tak těžko zvedá, ale tajná zbraň zafungovala a pak už to šlo. Sušené ouško je hold sušené ouško. Fotky jsem hodila sem.

 

17.10.2011 Fanýskovi třetí narozky byly oslaveny skokem do řeky. V té zimě klobouk dolů a pak následovalo hodinové čmuchání a hrabání v trávě. Myslím, že nic lepšího si přát nemohla. Neustálé vrtění jejího ocásku bylo toho důkazem. 

8.9.2011 Sárovecký Fincup za námi. První běh vypadal velmi slibně. Jumping byl krásný, Fanny běžela a já se snažila s ní, i když na videu bylo vidět, že rezervy jsou veliké. Jedno odmítnutí a 9. místo. Tak sem se natěšila a další dva běhy byly pádem na dno, neb Fanny přiložila frňák k zemi a už s ní nic nebylo. Příště to chce nevymýšlet žádne přeběhy za Fannynkou nebo jiné kličky ale nejjednodužší variantou mířit do cíle,  hlavně aby se Fanny nezpomalila a nezačala čuchat. Jinak krásný parný den. Video jediného běhu stojícího za shlédnutí zde.


 A ještě opožděně zmínka o předváděčce v Chrasti, která byla kdysi dávno. Běžela sem jí s Fanny, kupodivu na cizím místě nečuchala a běžela, možná by běžela i líp, kdybych se nebála že sebou někde seknu. Na ní je ovšem krásný pohled. Video 

25.7.2011 Tábor za náma !!! Sice jen dva dny,ale bylo to super. S jedním jsem běhala dopol , se druhým odpol, takže oba běhali hezky a enbyli otrávení. Dobby byl trochu vedle z množství psů, během samotného trénovaní měl dva střety s jinými psy, kteří si přišli zaběhat na jeho parkur. No je to magor, takže po nich vyjel, naštěstí se nikomu nic nestalo. Když měl na běhání prostor, běhal hezky, spíš než o něj šlo o zlepšení mě. Fannynka měla tratě lehčí a běhavější a šlo jí to docela dobře. Jen by mohla nějaké to kilo shodit a trochu přidat na tempu. Na parkuru na Doblina nemá,ale mimo něj mu to kdykoliv natře. Prostě to ještě není její TOP zábava. Uvažuji, že bych s ní zkusila aspoň jedny závody, uvidíme.

13.8.2011 Co nového ? Psíci zažívají pokonou mateřskou dovolenou s dítkem co začíná své pejsky vyhledávat a týrat. Dobby to ense velmi těžce a vyloženě utíká, ve Fannynce se občas probudí mateřské city a podrží a vydrží. Trénovat jezdíme jednou týdně, zatím, jinak to jsou procházky s kočárkem, občas kolo a nebo nějaký výlet. Mateřská prostě není moc velká sranda. S psíkama jsme vyrazili na jeden den na vodu, Dobby byl radostí bez sebe, Fanny raději cupkala po břehu, pak jsme se vydali na dva dny na dětský tábor a udělali výstup na Praděd, který měl velký úspěch. Dva dny po té byl od psů absolutní klid !!! Fannynka už skoro neví, co je to vodítko, ovšem když ho jednou za čas na krku má, je to o moje nervy. Tak toť vše, za týden vyrážíme na dva dny do Žamberka na psí tábor, tak doufám, že to všichni přežijeme ve zdraví.

15.3.2011 Po dlouhé době chci napsat, o krásných prázdninách, které jsme prožili v Rokytnici. Pejsci měli celodenní pozornost všech obyvatel chaty, koncem týdne už na nich bylo vidět, jak by potřebovali někam zavřít a konečně se v klidu vyspat. Nad chalupou byl skoro les, což bylo něco na Fannynku. Srnky chodily skoro až pod okna, což se jednou nevyplatilo. Na procházce k plánované sáňkovačce Fanny vzala kramle i s elektrikou na krku a utekla nám v les. Místo sáňkování jsme půl hodinu hledali a pak jsme se vydali dom s tím, že stejně dřív jak za ty tři hodiny to nemá cenu. Doufala sem, že přijde sama a jelikož Fannynka není hloupí pes, tak po dvou hodinách opravdu přišla až k chatě. Trest přišel někdy kolem půlnoci, kdy jsem oba chtěla vyvenčit. Fanny se sotva udržela na nohách, horko těžko udělala dva kdoky a pak doslova padla na pupek. Přemrzlej sníh a lítání po lese se prostě nevyplácí. Dosti mě mrzí, že mě nenapadlo jí natočit, protože tohle už asi nikdy neuvidím - Fanny, která ač měla možnost rozletět se kamkoliv,zmohla se pouze na padnutí na pupík. Trvalo jí skoro dva dny, než jsem opět musela bystřit zrak, aby nám někam nezdrhla. Dobby oběvil nový sport - sáňkování. Lítal po svahu jako magor. Myslím, že všichni si užili svého a budeme se těšit opět za rok se stejnou partou a veselé příhody.

Jinak se snažím aspoň jednou týdně dojít na cvičák a běhat agility. Před jarkama to bylo opravdu super, oba pesani běhali naprosto ukázkově, odměnou jim byl hozený míček, což nebývá pravidlem. V létě bych s nima chtěla na tábor do žamberku, i když si to ještě s jedním dítětem zatím neumím moc představit. Do té doby bychom měli s Fanny vylepšit slalom a potom nějak vymyslet zony a s Doblinem zonečky a nějak ho celkově uklidnit, na trati se chová jako neřízená střela.

 

 

30.1.2011  Doblinek dnes oslavil své 4. narozeniny !!! Ráno jsme opět v kompletní sestavě vyrazili na běžky, odpoledne na procházku mezi poli. Fannynce už skoro měsíc dávám elektriku na krk, aby mi nefoukla někam do lesa a ono to funguje. Stačí pípnout a už běží. Elektrických impulzů skoro ani není třeba. Horší je to s pakopsem, buď má hroší kůži a nebo má tak pevnou vůli k ignoraci toho, co po něm chceme, ale běhá si tak, jako kdyby na krku nic neměl a přijde, když chce.

Dvakrát jsme už také byli na cvičáku. První trénink nejen v tomto roce,ale i po velmi dlouhé době byl naprosto úžasný. Oba psi běhali s nadšením, odměnou jim stačil balonek, Fannyka byla hezky soustředěná. Druhý trénink odhalil nedostatky v nacvičených zonách u Fanny, budeme muset předělat,ale snad to nebude takovej problém a potom samozřejmě moje velké nedostatky skoro ve všem. To bude práce na celej život, bohužel.

6.1.2011 Všude sníh,ale na běžky to ještě není, tak sme se vydali k rybníku Chobot, kde nám Fanny loni na jaře připravila perné chvilky, když se vydala na samostatný několikahodinový výlet. Vzali jsme brusle, oba psy a Ondru a krásně si zabruslili. Co by to ale bylo za Silvestra, kdyby nám Fanny neobstarala nějakou zábavu. Asi ve čtyři opět zdrhla, když se vyškubla Petrovi i s vodítkem a až do sedmi jsme jí opět hledali s čelovkami. No asi z toho bude nějaká tradice. Poučení - dřív jak po třech hodinách nemá cenu hledat, to je prosdtě čuchací maniak. Na nový rok jsme nelenili, vzali běžky a opět vyrazili na Chobot, kde byli vyšlapané běžecké trasy. Oběma psům tenhle sport vyloženě sedl, zaběhli si dvě kolečka a krásně pomáhali v tahu. Dokud bude sníh, budeme se vracet a užívat si společného sportovního vybití.

17.12.2010 První zimní dovolená za námi. Z Fanny se vyklubal pořádný zimní pes a i když venku klepe celým tělem zimou, jak vidí sněhové haldy, je fuč. V prašanu hrabala chodbičky jako správný norník, jen špičky uší a mihotající se ocas byl vidět nad horizontem. Jednou jsem si jí vzala na běžky a byl by z ní opravdu dobrý skijorgingový pes. Škoda, že jí nikdo neblejsknul jak mě táhne do kopce. Dobby se zamiloval do pískacího míčku a tak běhal po odhrnutých cestách a kupodivu aportoval. Do hlubokého se mu moc nechtělo a ani na běžkách, pokud neměl za kým běžet, tak nic moc. Když už sem ho vytáhla, celou cestu zpátky jsem ho musela pobízet k běhu slovem kočička. Chalupa byla plná dětí a tak sem se trochu bála,aby po nich moc neskákali a neotravovali je. Opak byl pravdou. Jen co jsem psy vypustila z našeho pokoje , vrhla se na něj hromada dětí, každej chtěl hladit a mačkat, oba z toho byli lehce nejistí a koncem pobytu před dětmi uhýbali. Čeho je moc, toho je příliš.

17.11.2010 Tak k druhému kolu RYKOMY - skore sme vylepšili na 4 krát DIS. Fannynka byla spokojená s novým terénem na čuchání , když se rozběhla tak běžela jako vítr, pak sem jí to ovšem kazila já zapomenutím tratě, Dobbymu sem to pokazila  opět já, když sem ho v nepravou chvíli oslovila a tím stáhla do tunelu který nenásledovat. Když to bude brát sportovně, tak jako proběhnutí na čerstvém vzduchu to bylo moc fajn. A co se týče poslední klubovky pořádané na státní svátek, tak tam se přeci jenom trochu dařilo. Dobby v agility první místo, běžel moc krásně, někdy by se dalo mluvit i o jeho empatii v mé naplánování jak se trať poběží, neb sem nestíhala, ale on to prostě nějak skákal ( bohužel, ke krásně sladěnému týmu máme ještě opravdu velmi daleko). A Fanny první běh bez začuchání, nevěřila sem vlastním očím, běžela moc krásně pro třetí místo, jumping už byla větší pohroma, časová tíseň mou nervozitu zvětšila, běžela sem s Fanny a hned ob jednoho i s Dobbym, takže to stálo za prd. Dobby si skákal co chtěl, nabušenej jako králíček duracel, a Fanny se zakoukávala a už to nebylo ono. A to je všechno z naší letošní závodní sezony, těším se na trénování pod Janou Gregorovou a doufám, že příští rok se na nás alespoň bude dát koukat jako na dva sehrané týmy.

21.10.2010 Opět opožděně co je u nás nového. Tak určitě sme nezapomněli na to že 16. Fanny oslavila své druhé narozeniny. Dostala krásnej pískací balonek na aporotvání,ale je sezona jablek a tak se aportujou spadaný jabka. 10.10. se uskutečnilo první kolo RYKOMY ( my kontra Rychnov) . Počasí bylo ukázkový, motivace pro oba velká ( sušený ucho na provázku) leč rok netrénování paničky se opět projevil. Fanny dala agility krásně a skoro čistě, jen se jednou zahleděla ve slalomu a pět trestných bodů bylo na světě - 4. místo. V jumpu sem se diskla s oběma pesanama, Dobbyho jsem navedla špatným mávnutím ruky úplně někam kam sem ani nechtěla. Druhé kolo se běží tuto neděli v Rychnově, tak se moc těším a doufám, že skore bude lepší než 3 x DISK a jednou čtvrté místo.

Minulou sobotu jsme podnikli procházku z Lůže na Polanku, psy jsme střídavě pouštěli na volno. Fannynka si opět zaběhala v extrémních podmínkách, lezla po kopcích, kam by ani kamzík nevyšplhal a až na jedno drobné zaběhnutí se a stopování srnky to byl moc krásnej den. Kdybych nezapomněla  baterky do foťáku, jistě by bylo na co koukat.

9.10.2010 Opožděně něco o závodech v Mýtě. Fin cup byl letos hodně upršenej, sluníčko poprvé vykouklo až odpoledne,ale jinak to byl nádhernej den, obzvláště pro mě. Kdo má dítko, jistě ví o čem mluvím. Dítko hlídal tatínek a já s oběma psama celý den koukala na něco jiného než na plínky. Tratě stavěl Antonín Diviš, byli dost složité, na mě určitě. Doblin byl napruženej v každém běhu, dva krát disk za to že skočil něco jiného v jumpu a zkoušce a jednou za to, že mi odskočil při startu a já ho vrátila. Běhalo se v blátě, já samozřemně pomalu. S Fannynkou sem si vyzkoušela jedničkové zkoušky jako doskokan. No a protože to bylo opět na půdě myších děr, žádná sláva to nebyla. Takže takto vypadal náš první a poslední závodní den v tomto roce a doufám, že ten příští bude mnohem mnohem lepší. Jo a Fanny z přeměření vyšla přesně na hraně S a M. Tak se ještě uvidí.

26.8.2010 Fotky na úvodu jsou z jedné procházky za Mýto. Pejsci byli svázáni vodítkem úmyslně, aby Doblin na přivolání přitáhl i čmuchající Fannynku. Protože na tom poli je tolik stop a pachů, že to pro Fanny ne vždycky znamená stoprocentní úspěch při přivolání. Chobotnice jedna. Ve fotkách staronová várka LETEM SVĚTEM

17.8.2010  Na druhý týden v srpnu nás všech pět odcestovalo do Nízkých Tater, kde jsme si společně s dalšími užívali krásného počasí a hor. S Ondrou to sice nebylo tak akční co se týče výstupů či nachozených kilometrů, ale jinak to stálo za to. V národním parku si psi moc volnosti neužili,ale jinak nachodili spoustu kilometrů horizontálních i vertikálních. V krizových situacích byli použiti jako tažní psi. Fanny se měla narodit jako tažný pes, nikdy neselhala, ovšem Dobby na pravém křídle občas vynechal. Fannynka si každé ráno vyběhla začmuchat a zahrabat na kopec, Doblin chytal talíř a při jednom doskoku přišel o přední zub. Po příjezdu z dovolené sme zavítali na cvičák a začali konečně s agility. Psi nevybití, já pomalá, ale to není nic nového pod sluncem. Budu se snažit. 

21.7.2010 Po dlouhé době opět něco aktuálního. Léto v plném proudu, letos bez závodů a jiných aktivit. Nejen díky prckovi, ale i kvůli počasí, které je vražedné. Na cvičáku sme byli asi jen dvakrát zkusit konečně něco z agility a po nástupu veder sem to vzdala a čekám, až bude líp pro psy i pro mimina. Takže se s pakopsíkama placatíme u bazénu, Fanny se stala mistrem v lapání vody z kohoutků a konviček, dokonce prokousla jednu hadici, Dobby běhá u kola a nebo hlídá zavřené kočky a naivně si myslí, že je jednou dostane na hraní. Chůze u kočárku je zatím o nervy, všichni se tam nějak motáme. Fanny beru na procházky do přírody, kde si opět běhá na volno,ale s elektrikou na krku. Opravdu potřeba byla jen jendou v choceňském parku, kde najednou kde se vzal, tu se vzal polňák. A to je asi vše, prostě zakrňujeme. Doufám, že s nástupem lepšího počasí se všechno změní a s pomocí chůviček opět budeme všichni na cvičáku víc.

 

28.5.2010 Jakožto každý rok i letos jsme si pořídili něco nového živého. Parson to sice není,ale myslím, že sranda s ním bude o to větší. Jmenuje se Ondra a narodil se 24.května. Oba psi jsou z něj naprosto vedle, Fannynka svým něžným a ovladatelným způsobem, Doblin bohužel s tou svou neodolatelnou touhou a neovladatelností v daném vzrušeném momentu. Tak snad nám to dítko chvilku vydrží !

9.5.2010 Včerejší coursing byl na opravdu krásném místě, škoda jen, že tu první zkoušku naviják moc dlouho nevydržel. Každý pes stihl jeden běh, ale to nevadí. Aby se psům lépe běhalo, trase byla vysekána sekačkou, hnedle vedle byl agility parkur a domeček, kde se vařilo kafe a čaj. Slunce svítilo, takže co víc si přát. Pakopes předvedl standartní výkon, prostě to doběhl. Fannynka opět pobavila, nejdřív běžela, tak sme všichni křičeli jo, pak hodila odbočku, tak všichni zase křičeli ne, pak se zase chytla, zase ostrá odbočka a poslední půl kruh teda běžela za střapcem, který ovšem když se přestal hýbat, ztratil na hodnotě. Ale ono to půjde, když už jde i to aportování místo čuchání, tak musí jít i tohle. Myslím, že se do Janova budeme často vracet. Stihla sem udělat pár fotek,ale psíš jsou to fotky stojící než běhací. No a videa přidám též, nejkrásnější jsou ty s těma odbočkama.

7.5.2010 Co nového ??? Zítra pokud to bude reálné vyrážíme na coursing do Janova. Je to první trénink na navijáku Jany Pucherové tak se těším. Jinak se nám z obou psů stali během jedné noci aportéři lítajících talířů a to i z Fanny. Včera jsme to na cvičáku zkoušeli s Doblinem, tak ten lítá jako prdlej, jen občas ten talíř demoluje místo toho aby ho přinesl. Fanny se tam tak ochomítala kolem až pak jednou taky vystartovala. První pokusy pravda nevypadaly dobře, protože se naši dva mílí pejskové v zápalu boje o talíř pustili do sebe, ale pak už to šlo. Petr se od házení talířů dojetím nemohl odtrhnout a pořád jen opakoval, ještě hodím poslední a pak jedem, a ještě jeden poslední a ještě a ...... Dneska sem Fanny zkoušela i u nás před barákem, kde jenom a jenom čuchala a světe div se, nosila a běhala jako šílená. Tak to by bylo asi všechno. Někdo hold píše o úspěších v agility, my teď žijeme aportováním.

20.4.2010 Oba otrimování a vlastně můžu pomalu začít znovu. Na cvičák jezdíme každý týden, jednak trénovat agility ( minule běhal Petr a docela sem koukala, že i ta Fanny když má rychlé vedení peláší jako o život, což je fajn a Doblin když běhá s ním, tak skoro neřve, což u mě ječí jako pominutej ) a pak poslušnost ve skupince a na stopovačce a konečně sem se odhodlala i k té elektrice. Doblin jí má na přivolání, což je docela fajn, stačí pípnout a už letí, Fanny jsme zkoušeli jen jednou a ta si z toho zatím nic moc nedělala. Bohužel, mezi ostatními psi se Doblin bez košíku nedá nechat. Někdy vystartuje, někdy ne. Přidány fotky z výletu zde

6.4.2010 Jednoho psa jsem úspěšně po týdnu zbavila zimního kožichu. Byla to docela fuška, chlupy po celém bytě, ale teď vypadá Doblin už zase jako krásný parson a ne jako vesnický voříšek. Na řadě je ďáblovo kvítko. Až budou oba dva otrimovaní, tak budeme mít doma dva zakrslé dalmatínky.

Jen co vylezlo sluníčko a překážky se vrátily na místní cvičák, tak jsem s oběma vyrazila na trénink. Dobby lítal jako šílenej, já už teda nemám šanci mu absolutně stačit. Fanny díky poslušnosti, kterou jsme předchozí dva týdny na vodítku a stopovačce trénovali poslouchala celkem obstojně a taky skákala, jak já sem pískala. Její rychost je přiměřenější mému tempu,ale pořád je na ní vidět, že to není přesně to ono, co by jí tak moc bavilo. Hlavně že skáče !!!

2.2.2010 A krásná dovolená v Benecku je za námi. Panika ( Fanny )  i Histerie ( Doblin) byli s námi a myslím, že i když počasí nebylo nic moc, tak si to užili. Už jen tu pozornost všech dalších deseti lidí, kteří tam s námi ten týden byli. Hned druhý den vyrazili s Petrem na běžky, další dny už jen na procházky, protože místo sněhu padal déšť a na běžky to už nebylo. Chalupa kde sme bydleli byla na samotě, takže volnost byla neomezená. Jedinou nevýhodou bylo, že naše úžasná lady měla terén plný stop a tudíž s ní nic moc nebylo, frňák věčně u sněhu. Jednou při večerním venčení se dokonce někde zapomněla. Petr jí venku nechal přes hodinu, protože se prostě nehodlala ukázat. Po hodině  sem to nevydržela já, po půlnoci se oblékla a vyšla jí hledat. Stačilo jednou zapískat a byla u mě, čůůůůůůůza jedna. Dobby se naopak držel poblíž nás, a když sme byli venku všichni, tak lítal za talířem jako správný pakopes. Během celého pobytu vrcholila olympiada, takže nikdo nespal víc jak čtyři hodiny v kuse, včetně psů. Fotky z hor zde

Unavená z fandění

 

A proč Panika a Histerie ??? Fanny stačilo jednou zděšeně štěknout a nic nedělat a v Doblinovi to vyvolalo salvu histerického pobíhání po celé chatě. Mezi tím mu samozřejmně příšera Fanny buď zabrala místo, kde ležel a nebo mu něco sežrala. Hold, buď mu to časem dojde a nebo ne.

V neděli jsme se vypravili pod Kunětickou horu vypustit naše psy za střapcem. Pro Fanny to měla být premiéra, vkládala sem do ní velké naděje. U Dobbyho sem nic moc nečekala. Ale všechno bylo nakonec jinak. Zařadili sme se do začátečníků, takže  Dobby tam byl nejstarší. Ale jakmile uviděl střapec, začal štěkat jako pominutý. Nasadili sme mu náhubek a ani to ho neodradilo od toho,aby šel lovit. Při třetím běhu ( byly to krátké oválné tratě ) mu do cesty vběhl ridgeback. Musím říci, že mi dosti zatrnulo. Kdo zná našeho psa tak ví, že se jde zakousnout do všeho ,co se hýbe. Naštěstí měl ten košík a druhý pes na trati nebyl rváč. Pár krát do sebe ťukli ale jakmile Doblin uviděl, že střapec se hýbe, tak nechal psa psem a utíkal dál. To mě opravdu mile překvapilo a i tak trochu přesvědčilo, že bych tenhle sport v našich psech mohla podporovat dál. Otázkou je, jak bude reagovat, až třeba poběží od začátku s druhým psem. Uvidíme. A Fannynka ??? Byl to vlastně první den, kdy zažila půdu pod nohama opět beze sněhu takže myslím, že už si dokážete představit, co to pro ní znamenalo. Při první rovince vystartovala jako ďábel, vypadalo to velmi nadějně, ale tak po třiceti metrech hodila čumák k zemi, otočila to o devadesát stupňů a vesele si čmuchala. Stejně vypadal i druhý běh, kdy jí Petr do střapce uvázal její oblíbené ouško. Tak snad příště bude líp. Na startu sme potkali dalších asi pět parsonů. Fotky si můžete prohlédnout zde a videa v sekci coursing. I když kvalita nic moc, protože sem při natáčení vždycky měla na vodítku druhého psa.

31.1.2010 Doblin včera oslavil své třetí narozeniny !!! Takže Dobline, ať se ti daří, ať ti Fanda moc nečechrá nervy a ať se jednou dopracujeme k tomu, aby z tebe byl zase hodnej a nekonfliktní pejsek. Závodní agiliťácká sezona pro nás letos bohužel začne trošku dýl. Díky Báře ale jezdíme  nebo bychom spíš chtěli jezdit trénovat do haly. Jeden trénink už máme za sebou, Doblin po dlouhé době pauzování běhal jako ďábel, fakt se na to moc krásně koukalo až sem i trošku nebo spíše hodně záviděla, že sem ho na čas musela předat Petrovi. Fanny si běžela tím svým snovým stylem, jako " je tady je piškot a tady je tunel, je a to sem měla skočit,jo ??? " Ale šla kam Petr ukázal a rychlost určitě přijde s časem. Když srovnám Dobbyho a její začátky, tak s ní je to rozhodně lehčí a pokud to dneska Doblina obzvláště baví, tak ona do toho časem musí být zamilovaná jako blázen. Už se těším. Mě to určitě bavit bude !!!

28.12.2009 Vánoce jsou za námi, proběhlo pár procházek, na kterých se pejskové krásně vylítali. Fotky zde.

12.12.2009 Dnešní krásnou vločkami proloženou sobotu jsme prožili na cvičáku pod vedením Báry. Rozhodli jsme se, že pojedeme podle knížky Agility pro pokročilé - pracovní sešit, takže jsme postavili první dvě sekvence a trénovali. Doblinovi to šlo moc krásně, až sem koukala, já sem se dle možností snažila i běhat,ale znáte mě. Na stránkách s videi má každý hafan přidaná tři videa, tak koukněte. Fannynka běhala opět a snad už trvale s Petrem. Byla trošku rozhozená z těch myších děr,ale jak se vytáhlo ucho, tak její očka začala být soustředěná. Petr hodně věcí začal dělat podle sebe, protože jí na rozdíl ode mě uběhne, takže třeba kladinu i áčko bude mít Fanny sbíhané narozdíl od Doblina, kterej bude mít kladinu zastavovanou. Někdy. Teda doufám.

 


24.11.2009 Do Pakopsin po dlouhé době přidána videa z gauče.

17.11.2009 Na našem cvičáku se tohoto dne konnala klubová soutěž v agility. Běhalo se ve třech kategoriích - začátečníci, kde měla svoji premiéru Fanny a samozřejmě taky Petr, S + M, kde sem běžela já s Doblinem a kategorie L. Celkem kolem 25 psů. Den byl moc krásný, až na podmáčený terén ideální podmínky. Petr rozdělal oheň a dokonce sme opékali buřty. Pár fotek z akce naleznete zde. V prvním jumpu sme se jisto jistě diskli, mám pocit že dvakrát ( Alena dala trošku jiná pravidla ), ale aspoň to bylo na něčem jiném, než sem stoprocentně čekala. Ani Fannynce se moc nevedlo, asi třetí překážkou byl kruh a na něm si udělali aspoň 6 odmítaček než ho překonali. Následoval ale látkovej tunel, kterej ještě neprobíhá stoprocentně když je na zemi a přišli další odmítačky. Zbytek do cíle už nebyl problém. Takže Dobby v prvním běhu poslední 8. místo, Fanny 6. místo. Agility už bylo trošku lepší a aby si prtíci nezáviděli, skončili oba na krásném 3. místě. Doblin mi shodil pouze první tyčku a jinak to dal moc hezky, krom teda nástupky na kladinu, kde sem ho málo vytáhla. A Fanny se začuchala u druhé skočky, takže tam měli jednu odmítačku. Videa bude mít každý na své stránce.

31.10.2009 Kozík Dobby dnes složil zkoušky ZZO na 55 bodů ze 60 !!! Dobline děkuji !!! Body sme ztratili na aportu, pro který svižně přiběhl, ale nechtěl přinést a pak za pomalé ulehání při odložení za pochodu. Speciální cviky byly pro něj doslova za trest, jakmile se nasadil náhubek, jeho pohled jasně říkal NEJSEM TADY. Máme to za sebou a do podbných věcí se dlouhou dobu nepoženu.

28.10.2009 Předešlý víkend sme s Doblinem vyjeli do Havlovic, kde se pořádal seminář s Martinou Wasserbauerovou. Seminář to byl moc hezký, jen já sem byla dosti mimo a to nejen co se týče parkuru. Rychlý závěr k našim běhům : sem pomalá , neběhám, nechválím, nestíhám, pes je super. Takže sklápím uši a snažím se zlepšit. Na celém víkednu se podepsala moje nervozita spojená s Doblinovým vyjížděním po ostatních psech, Nějak sem to nerozdýchala a neměla sílu ho hlídat a ještě k tomu být v pohodě. Teprve v neděli odpoledne sem se dala trochu dokupy a samostné běhání se mi moc líbilo. Takže všem ostatním , kteří tam museli být se mnou se za svoje chování omlouvám. Fotky jsou zde

Státní svátek byl vyloženě cvičákový, byla jsem tam od rána až do večera. Ráno sme si s Doblinem zkusili na nečisto zkoušku ZZO, která probíhala nad moje očekávání dobře, prý bychom to dali. Tak sem zvědavá na sobotu, doufám že to bude všechno v pohodě. Odpoledne sme zkoušeli agility tak trochu jinak pod vedením Báry. Taky to bylo fajn a nejkrásnější na tom všem bylo, že sem Doblina měla na volno a nikomu se nic nestalo. takže děkuji všem zůčastněným, že se nebáli svý pejsky pustit a taky díky Doblinovi, že sme to zvládli.

16.-18.10.2009 První sněhový víkend sme se rozjeli do Těchonína. Celkem se nás tam sjelo kolem dvaceti. V sobotu Petr s oběma čoklama vyrazil na běžky. Táhli jako blázni a po 8 km byli totál kaput. Takže se Petr místo dalšího výletu s ostatními na Suchý vrch musel vrátit do chaty. Večer sme slavili a slavili a slavili. Fanny i Dobby byli ve svém živlu. Fanny předvedla výborné chytačky sněhových koulí a kdyby byla takhle blázen i do talíře, myslím, že by byla vhodným adeptem na tento sport. No a když sme byli v tom slavení, tak sme pořádně zapili i 1. narozeniny naší Fanny. A také jsme využili loveckého talentu našich pejsků a pustili je do kuchyně, kde řádil myšák. Po velmi krátkém boji ji Dobby zakousl.

12.10.2009 - Ač v nědeli bylo dosti nevlídno, vypravila sem se s Doblinem na mýtský cvičák, kde se konnalo druhé kolo soutěže RYkoMY   ( Rychnov kontra Mýto ). V prvním kole, které proběhlo někdy na jaře sme se dvakrát diskli a nebylo to nic moc. Tentokráte sme oba běhy běželi moc krásně a kupodivu dvakrát  obsadili 1. místo !!!!! ( Doblin byl od pátečního večera opět u Jany, která mu klidnila nervy, on jí je naopak cuchal svým průjmíkem ) . Promoklí byli úplně všichni, parkury se musely stavět na dvou různých místech, protože po prvním běhu místo trávy zbylo pouze bahno. Ale na náladě to neubralo. I štěňátka běhala moc krásně a s radostí. Já sem svůj foťák půjčila Míše od Sylvy s Mášou, takže většina fotek je její práce. Díky. Můžete se na ně kouknout zde .  Posledním závodem, na kterém nás bude možno vidět, bude naše klubová soutěž v půli listopadu, tak doufám, že předvedeme obdobný výkon .Zkusím si připravit svoje nervy na dva bafany a vzít i Fandu - premiéra.

26.9.2009 - A konečně se nám  to povedlo !!! Na závodech v Rýzmburku sme si vyběhali třetí zkoušku a umístili se na prvním místě, huahuahůůů. No ono není moc nad čím se radovat, zkouška to byla moc hezká, jen ten hajzlík odskočil kladinu, takže trénování zon máme jisté. Jo a ještě čas sme měli moc hezký, předběhla nás jenom PRTka Kerry v S, která byla o sekundu rychlejší. Má teda kratší nožičky, ale je to prt jak má být, takže sem byla ráda, že když už byl někdo rychlejší, tak že to byla ona.  V Rýzmburku se běhaly dvě zkoušky, tu druhou sme teda nedali, diskli sme se asi v půlce, kdy Doblin skočil skočku po áčku místo aby šel ke mě do strany. No a na jump sem se opravdu moc těšila, když sem si ho nacházela moc se mi líbil, byly tam dvě záludnosti, na kterých sme se mohli dle mého názoru chytit ( jednak po látkovém tunelu otočení čelem vzad a náběh do slalomu a pak za skočkou tunel, do kterého se ovšem nešlo. Nakonec to bylo opět trochu jinak. Těsně před startem mu Jana ukázalo sušené ucho, on se svým obvyklým způsobem nastartoval a pak nevydržel odložení na startu a šel si kam chtěl, no vlastně hledat to ucho. . Já blbka sem ho opět nezpucovala a snažila se ještě zachránit co se dalo,nepovedlo se ,patří mi to . Příště už to snad udělám dobře. Když sem ho znovu položila na start tak už vydržel, ale pak sem nezvládla jeho vyběhnutí z tunelu a on vzal skočku kdesi v dál, místo aby šel ke mě. No neva, moje chyba. On si pak ale oběhl svoje kolečko slávy po parkuru s vyštěkáváním všech okolo, což mě teda opravdu naštval. Tak sem se zbalila a odešla pryč. Slečna či paní u mikrofonu to komentovala slovy, že jestli ho chci dát do útulku, tak že ona si ho ráda vezme. Poučení pro příště - žádné ucho před startem. Prostředí na místním cvičáku bylo nádherné, jakož i  minule, můžu jenom říci, že patří k mým nejoblíbenějším. A parkury stavěla paní rozhodčí Plíštilová a musím říci, že byly luxusní, i ty dvojkové bych si ráda zaběhla.

Přidána videa z Mýta a Rýzmburku

 

22.9.2009 - Teprve dnes jsem se dokopala k aktualizaci. Na úvodní straně jsou nové fotky z výletu na Ostravici, kde jsme byli první víken v září aj s čoklíkama. Až na jeden nezdařený pokus dobbyho zabít místní slepici to bylo docela povedené putování. Zbytek fotek zde . Dále jsem přidala na rajče našeho cvičáku pár fotek z MR agility. Je to jenom z posledního běhu elek. Byla jsem se tam podívat na neděli, celý den bylo moc krásně, nejvíc sem se těšila na špičku parsoních zástupců. Jejich běh družstev byl  doslova a do písmene ohromující . Po zásluze se umístili na stupni nejvyšším. Je to krásný, když se to umí. Ve velkých psech bylo fajn vidět početné zastoupení i jiných psů než borderek a ti psi opravdu běhali rychle a srovnatelně. Poslední běh ve všech velikostních kategoriích byl napínavý a se skvělou atmosférou. Některé parkury bych si ráda zkusila taky a v některých přiznávám, bych se stoprocentně ztratila. ale zkusit se má všechno, ne.

31.8.2009 - Tak máme za sebou další úspěšné závody tentokráte na domácí půdě. Když říkám úspěšné ,tak myslím opět zvorané ze všech stran. První běh se Dobby vytáhl, běžel až moc na plný pecky a diskli sme se hnedle za druhou skočkou. Měla sem si jít víc ba možná přímo až za druhou a pořádně ho stáhnout zpět na třetí . Běh ovšem běžel s radostí a chutí a kdyby nebylo té diskvalifikace, tak by to byl čistý běh , cha cha. Zato zkouška, která mi na první pohled přišla jasná, byla fiaskem celého dne. Dobby po mém navedení do tunelu ( samozřejmě, že sem ho navedla blbě, chtěla sem křížit před tunelem jen co tam pakopes zaběhne, ale zkřížila sem moc brzy a vytlačila ho mimo tunel ) tunel vzal z druhé strany a pak se ještě míjel skočky, prsotě sem to flákala. No a agility sme tedy doběhli,ale se skočenou zonou, což mě teda fakt naštval ( ale vzhledem k tomu, že ty zony nemáme docvičený tak si opět sypu popel na hlavu já) a pak tam byly dvě odmítačky u áčka, kdy ho elegantně oběhl a to samé myslím i u tunelu. No škoda, docela mě to mrzelo. Je to totiž již rok, co sme na stejných závodech začínali a mám takový pocit, že sme doběhli víc běhů než letos. Jde to s námi z kopce.

Celý den sem měla od naší šéfové nakázáno fotit, takže sem fotila. Fotky nejsou nic moc. Je fakt, že žádný dělo nemám,ale snažila sem se, fotky časem dodám sem i na stránky našeho cvičáku.

Jsou zde

15.8.2009 - Už je to pár dní, co se doma plácáme bez Dobbyho. Podle telefonátů od tety Jany se má dobře, každý veče se jí cpe do spacáku  aby nebyl sám a přes den si užívá sluníčka a trénuje aport, opslušnost, přivolání a tak. Už se na něj moc těším, Fanny určitě taky.

11.8.2009 - Tábor v Žamberku pokračuje, pro nás ovšem už skončil. Byly to moc krásné tři dny, plné běhání a odpočinku ( pro mě i jídla). Běhala sem s Doblinkem i s Fannynkou. Naším trenérem byl hádejte kdo ? Treninkové parkury byly v jeho klasickém stylu, rady přínosné, běhy ostatních inspirující. Co se týče Doblinka, tak musíme trénovat odložení na startu, velkou neznámou jsou pro něj i zony ( pro něj neznámou nejspíš díky někomu, kdo mu to nevysvětlil důkladněji ) , trénovat budeme muset i vysílání směrem ode mě a já budu muset lépe pochopit, kudy pro něj vede nejsnažší cesta do cíle a vést ho tak, aby to vyhovovalo jemu a ne mně. Dobby běhal s chutí a elánem, ne jako loni, kdy se musel do všeho nutit. Velkou motivací pro něj bylo ouško na provázku, za kterým startoval raketovou rychlostí. Fanny na ouško taky dala, takže sme měli docela velkou spotřebu, ale za tu jejich pozornost to stálo. Fanny celou dobu běhala po areálu cvičiště a přilehlého okolí na volno a krom jednoho úniku za neznámým cyklistou se vždycky držela poblíž nás a poslušně přišla na přivolání. Nejkrásnější byla ta její očka když sme přijeli v neděli ráno a uvidela tu hromadu psů, kteří tam byli. No prostě v sedmém nebi. Na parkuru jí to taky šlo, ucho sme na radu trenéra uložili do kapsy, aby sledovala mě a ne ucho a dávala sem jí ho až po správném doběhnutí. Ze štěňátek byla jednoznačně nejlepší a to sme ani nestačili ukázat, jak umíme slalom. No a ty zony taky musíme nějak vylepšit a domyslet, jako u Doblinky. 

Doblinka sme na týden půjčili hodné tetě Janě, která si ho odvezla na tábor daleko daleko pryč. Takže si teď budeme užívat týden s jedináčkem a snažit se jí nafixovat víc na mě a Petra než na toho praštěnýho pakopsa. A Pakopsovi přejeme, aby se mu tam kde je líbilo a už se těšíme až se vrátí.

A podařilo se nám utahat Fannynku, večer usnula s hlavou na stole a už jí nezajímali ani pobíhající kámošové pod stolem. Druhý den ráno ovšem byla zase fit a plná energie.

 

8.8.2009 - Závody Opatovice, rozhodčí Petr Rybář. Dobby je žampion s velkým Ž. První dva běhy poslouchal až sem tomu nemohla uvěřit, třetí hulákal a dělal si co chtěl, ale aspoň neskočil žádnou ze tří zon. V jumpingu sme obsadili krásné 3. místo ( obloučky sice byly poněkud jako kráva, ale jinak běžel hezky ), ve zkoušce to bylo těsně pod bednou, ale protože shodil první tyčku a pak si udělal leteckej na zoně u kladiny, tak zkoušku opět nemáme. Videa dodám časem. Odjíždíme na tábor v Žamberku.

4.8.2009 - První srpnový víkend byl stráven ve výletnickém stylu. Sobota pěší výlet na Devět Skal a neděle lezecký výlet na studenecké skály. Fotky naleznete zde. Až na to že se nám Fanda snažila sežrat naše nové lano to bylo fajn.

25.7.2009 - Myslím, že bych stránku s výsledky agility měla zrušit, protože čím více se závodění věnuji, tím méně je o čem psát. Prostě mám pocit, že čím víc trénujeme, tím míň vím, kudy ho vést a co od něj můžu očekávat. Chěla sem závodit skoro každý víkend , ale myslím, že jednou za měsíc to bude stačit až až. Vždyť už i o hodně mladší psi přecházejí do M2 a je na co koukat a my se pořád plácáme v jedničkách . Videa jsou příšerný, asi je ani nebudu publikovat, i když možná sto a jeden pokusů jak navést Doblina do tunelu, by mohl po dlouhé době pobavit vaše řady.Výsledky a komentář jsou  zde. Ostatním členům vysokomýtského týmu se ale dařilo a na stupně vítězů stoupal poměrně často a to je dobře.

Jo a kdyby vás zajímalo, co celej den dělala Fanda, tak lovila v poli zajíčky, dvakrát Petrovi zdrhla a prostě si tak dělala co chtěla, příšera jedna puntíkatá.

 

6.7.2009 - do fotek přidány fotky ze Dvora zde , do pakopsin dvě krásná videa našich gaučáků zde.

3.7.2009 - Přídána naše úžasná videa ze závodů zde .Krásně natočená a to je asi tak všechno.

29.6.2009 - Celý víkend jsme všichni čtyři strávili ve Dvoře Králové na agility závodech. Jeli jsme už v pátek, cestou tam sme si říkali, jeslti sme neudělali chybu, lilo a lilo, bouřilo a hřmělo. Jen co sme ale dorazili k parkuru, přestalo pršet a i když byl celý víkend pod mrakem, ani moc nepršelo a bylo teplo, místy až nelidské dusno. Parkury nám rozhodčí Lukáčovi stavěli poměrně těžké, na můj vkus tedy,ale zase bylo na co koukat. Na nás se tedy moc koukat nedalo,5 x DIS a jednou doběhnuto. V prvním běhu sem Doblina strkala do slalomu ze špatné strany. Měla sem čístý a stoprocentní okno. Stála sem u těch tyček a vůbec sem netušila, která bije. V dalších běhách sme se tak nějak chybama střídali, jednou sem něco blbě udělala já, jednou on. Dvakrát si tam Doblinek hodil vyštěkávání pana rozhodčího, což zabralo chvilku času a pak se běželo zase dál. No páníček to okomentoval slovy, že to dělám dočista blbě a vedu si ho jak je to pro mě fajn a ne jak je to fajn pro psa. A že prý s náma bude jezdit na cvičák aby nás dal trošku dokupy.  Mýtští závodníci se ale jinak umisťovali a zlatým hřebem byla Jana, která s Maxíkem obsadila v součtu krásné 2. místo v M a Majka, která byla v součtu S na 3. místě. Šílený videa časem dodám.

21.6.2009 - Včera večer jsme se vrátili z krásné dovolené. Sjížděli jsme Sázavu od Stvořidel až po Pikovice, počasí nám přálo, skoro každý den na nás svítilo sluníčko a ty mokrý chvilky se přežili s úsměvem. Fanny je teda učiněná žabička, Doblin si držel svůj lehký vodní odstup.  Fanda Klofanda i Coby Dobby si to podle mého užívali, večer sice padli do stanu jako mrtví, ale ráno opět s elánem vstali a hurá do nového dne. Naštěstí v den odjezdu si tihle dva prtíci začali spolu hrát a přestali na sebe cenit zuby, takže jim pak nedělalo problémy stát vedle sebe v jedné lodi a nebo dokonce spát v jednom spacáku společně se mnou. Přišlo to právě akorád. Zde pár fotek z pohádkové dovolené pinquinovi.rajce.idnes.cz/Sazava_Dobby_a_Fanny/Obrazek

7.6.2009 - Ráno jsme si došli na cvičák, kde Pakopes běhal zase jako když za sebou ještě tahl desetikilovou kouli. No neva, Fannynka to zachránila, zkoušela tunely, slalom a kladinu. Je do všeho hrrr. Pěkně se vyběhala, ukradla pár hraček a spokojeně si pokecala s jackama.

6.6.2009 - Dnes jsme se vydali do Rýzmburka na Sultán Cup. Cesta i prostředí samotného cvičáku bylo fajn, jen trošičku z kopce, počasí ráno vypadalo vyloženě sluníčkově,ale během dne se změnilo tak, že jsme odjížděli už za deště. Úvodní jump se nám moc nepovedl, diskli sme se hned na třetí skočce ( jak sem i odhadovala ). Dobby minul skočku a šel dorvnou do tunelu. No ale kdyby to nebylo tady, jistě by to bylo o chvilku později. Jump to nebyl moc složitý,ale byly tam dvě tři vyosené překážky a ty sme teda s přehledem nedávali. Zkouška se nám povedla, i když se tam Doblinek opět chvilkama kochal a vypadalo to, že odejde z parkuru. Doběhli sme s jedním odmítnutím, což se divím, protože ta zona na kladině nebyla nic moc. A poslední běh se mi moc líbil, líbilo se mi i jak Doblin běžel, žádné šourání ( běhal jkao vítr ), jen ta nesprávná díra v tunelu nám to trošku zkazila. Málo sem ho stáhla a nebo spíše vlezla sem moc k té nesprávné díře. Ale to neva. Den to byl moc krásný, uvažujeme o další návštěvě na podzim.

Další z procházky - pinquinovi.rajce.idnes.cz/Na_louce/

Přidala jsem fotky - pinquinovi.rajce.idnes.cz/Fanny_a_Dobby/

30.5.2009  Každý den je o trošku veselejší. Dneska ráno byl Petr s oběma na procházce na Knířov, kde si je dovolil vypustit na volno. Doma se navzájem pořád obchází, Dobby převážně pozoruje z povzdálí a v duchu si jistě říká : " tak tohle snad nemyslíte vážně, že tady zůstane ." Myslíme Doblinko, myslíme.

 

ObrazekObrazek

  29.5.2009 Včera pozdě v noci jsme si přivezli domů nového pejska - fenečku Fannynku. Ať se jí u nás líbí !!!

Obrazek

Obrazek

 

27.5.2009  Doblinek byl včera na kastraci. Všechno proběhlo v pořádku a Doblin si opět užívá života s radostí. Já osobně doufám, že se zlepší jeho názory na ostatní psy a jinak nám pořád zůstane náš milovaný pakopes.

17.5.2009  RYKOMY 09 právě začalo. Myslím, že po prvním kole pořádaném rychnovským cvičákem ale na mýtském cvičišti bych si měla založit novou rubriku - pakokáťa a tam dát obě dvě videa z dnešního dne. Dobby sice neběhal tak krásně jako kdysi dávno na jarním jumpu v HK, ale o oba dnešní DIS sem se postarala já. V prvním běhu nějakým záhadným způsobem neviděl slalom a když ho na druhý pokus dával, vynechal ke konci tyčku a já místo abych to vzala od začátku sem ho narvala mezi nějaký dvě a bohužel sem se netrefila a bylo hotovo. Druhý běh chtěla Káťa asi zamachrovat či co a provést otočku na čelo po druhé skočce před posláním do tunelu a místo toho poslala Doblinku po první skočce rovnou do tunelu , protože se otočila moc brzo a bylo. Ale běželi jsme dál, očividně sem to flákala, chtěla jsme přeběhnou po vyslání Doblina na áčko za ním  na druhou stranu a jak sem byla noc vzadu a křičela na něj aby provedl zonu, tak jí skočil skoro z půlky. Tak jsme si tu zonu dali ještě jednou a hrdě odešli z parkuru.

Snažila sem se fotit druhý běh psa po psu, ale bohužel toho co šel po nás a před námi jsem nestihla, zbytek fotek by měl být na www.zkovmagifly.rajce.net

A čím mě ten pakopes opravdu,ale opravdu naštval bylo to, jak neustále po někom vyjížděl a na někoho vrčel, takže náš brouček jediný jde v pátek na kastraci. a je to. tak mu držme pěsti, ať to ve zdraví přežije.

9.5.2009 V šest ráno budíček, před sedmou vytáhnout z postele Petra a Doblina a jedeme směr Brno. Přihlásila sem Doblina na coursingový trénink a docela sme se všichni těšili, protože tam bylo nahlášeno docela dosti parsonů.  Bylo vedro, Dobby byl po včerejší akci u Miloše unaven a vůbec se mu nechtělo. Prní běh uběhl celý, ale na konci chyběl vítězný zákus, místo toho očurál keříček a druhý běh byl ještě vlažnější, už po prvním zatočení střepečku se otočil a chtěl se krokem vrátit zpět. Pak za ním vyběhl Petr a celou trasou ho doprovázel a motivoval. Dobby se párkrát s chutí zakousl do střapečku,ale jakmile se střepeček rozjel a byl na trošku delší vzdálenost, Doblin ztrácel zájem. Videa sem natáčela,ale bohužel karta nějak blbla, takže se je nepodařilo stáhnout. Jistě by to byl další bonbonek do sbírky pakospiny. Máme ale pár foteček s krásnou parsonkou Fanny ( díky Barbucho ), která se nám moc líbila a dalšího člena její smečky, Kačky ( Kristen killer z Jeřeně, která je Doblinovou nevlastní sestřičkou ). Až na úmornou cestu tam a zpět byl celý den moc krásný a jsme moc rádi, že jsme se mohli s CHS Killers Hole setkat. 

 ObrazekObrazek

2.5.2009 Dnešní den sme prohnali Dobbyho kopýtka výletem na kolech do Chocně a zpět. Chvílkama sprintoval jako olympijský žampion, chvílkami sotva střídal nohy. Doběhli sme až na Jangelec, kde se k Doblinkově radosti opékaly buřtíky a jezdilo na lodičkách.

Já sem koukala jako blázen, že ten náš pakopes dobrovolně lezl do vody a

snažil se skákat do lodě. Přeci z něj jenom bude vodáckej pes !!!

Obrazek

 

Obrazek

 25.4.2009 Nymburk pro mě na další jeden rok zůstane synonymem pro háravé fenečky. Doblin se choval jako vůlpes, tomu se ani nedalo říkat pakopes. Frňák měl neustále u země a čuchal a čuchal. První běh byl nejhorší, na třetí skočce sme se diskli (špatně sem odhadla naše schopnosti odolat látkovému tunelu) ale to by nebylo to nejhorší. Nejhorší bylo to, že na mě absolutně kašlal a šel si směrem k hárající Jeny a Buci. tak sem na něj chvilku ječela, aby šel ke mě (a zrovna to bylo před Zdeňkem Spolkem, který mi na letním táboře říkal, že psa nesmím na parkuru nechat dělat co se jemu zlíbí,ale že musí poslouchat, ach jo), pak na něj ječela i Alča ať kouká mazat a Jana dokonce už měla   ruce připravený vodítko, že ho po něm mrskne  . Doblin se umoudřil, nechal se chytit a hodit do tunelu,ale jen co vyběhl opět nasadil pohled SEM OVLÁDÁN TESTOSTERONEM , SEM JEN SLABÝ MUŽ a opět letěl za fenečkama. Vypadali sme jako amatéři co nemají ani přivolání. Po chvilce přemlouvání ( spíš histerickýho řvaní) přišel, já ho popadla a na radu rozhodčího sme z parkuru odešli skokem přes poslední překážku a bylo vymalováno. Druhý běh Ali vymyslela, že ho bude před startem držet na vodítku ona a mě ho předá těsně před tím, aby si mě víc vážil     . Tak se stalo, pejsek běžel hezky, jednou se šel lehce pokochat, ale pak se vrátil, nedali sme zonu na kladině, což mě překvapilo a pak sme se trošku zacyklili na jedné skočce, která nám ve finále přinesla druhý DIS, Káťa odflákla zvednutí ruky pár krát po sobě a pejsek proběhl bočnicí. Parkur sme doběhli ,ale bohužel, žádná zkouška nepřibyla, takže nám stále chybí dvě. No a agility sme doběhli , 2 x chyba, 2 x odmítnutí. Prostě sem to flákala.

Den to byl ale krásný, až na ty mraky klíšťat, které z nás padala ještě doma.A na to, že sme se zase moc nepředvedli, tak příště.

13.4.2009  A je to tady, Dobby je lovec střapečků. O velikonočním pondělí sme se vydali do Přívratu, kde sme pod vedením paní Malátkové absolvovali tři běhy na vertikálně i horizontálně členitém terénu. Petr nám byl v patách na svém bicyklu a pomáhal vymyslet fintu, jak na pakopsa, aby udržel pozornost na střapečku. Lákali sme ho na ouško sušené, a když očkem pohlédl kousek vedle, ouško sme uklidili, vypustili střapec a Doblin makal a makal. Do kopečka ztrácel rychlost, ale z kopce jí opět nabíral a v prvních dvou bězích se dokonce do střapce zakousl. V posledním běhu bylo ve finále něco důležitějšího na čuchání, takže bez zákusu. Den to byl krásný, moc se nám všem líbil, okoukli sme i vyložené coursingové závodníky          ( chrty a faraony) a moc se těšíme na další trénování, které nám bylo přislíbeno. Video je náhráno v nové sekci Coursing.

 4.4.2009 První krásnou jarní sobotu sme s Doblinem a dalšími členy našeho cvičáku prožili na Jarním jumpu v HK. Bylo to úžasný, Dobby šlapal jako hodinky, takže první jump byl s dvěma chybama ( jendou vypadl ze slalomu, protože prý vrazil hlavou do tyčky a podruhé se netrefil do kola, které je tam fakt pitomý) , občas sem já vypadla a neprovedla to tak, jak sem si naplánovala, ale i s tou improvizací to bylo 11. místo z 29 psů, což je pro mě hezký. Ještě krásnější byl druhý běh, který sme dali ÚPLNĚ ČISTĚ a umístili se na 2. místě !!!!  A třetí jump byl DIS, neb sem ho navelda do špatné díry tunelu. Pak sme tam ještě motali nějaké skočky, takže to nebylo tak ladný, jak sem původně plánovala,ale to vůbec nevadí, i tak to byl nadmíru úspěšný den. v celkovém pořadí to bylo krásné 4. místo. První běh je nahraný v sekci video, další dva sem na net nedávala, protože je natáčela moje zamilovaná kamarádka, a tak si umíte představit, jak to asi dopadlo, viď Jani. V sekci fotky jsou potom záběry z celého dne, snažila sem se fotit všechny z našeho cvičáku a pak ty, kteří se mi opravdu líbili, jako třeba PRTíky, JRTíky, borderky atd.

3.4.2009 Dnes sme se opět sešli na cvičáku a zkoušeli flyball. ObrazekVe vysokomýtském mu se pomalu začínají rýsovat hvězdy jasné jako třeba Jeny, Keisy, Amálka, Máša, které jsou tak rychlé, že je ani na fotoaparát nelze zachytit nerozmazaně. Na www.zkovmagifly.rajce.net se můžete kouknout na fotky. Dobby je pakopes, takže než se mu tento sport trošku zažije a začne ho dělat s určitým elánem a rychlostí, bude to chvilku trvat. Míček v hubě moc dlouho nepodrží, a běží taky tak vlažně. Ale uvidíme.Večer, když sme přijeli domů, vzala sem trimovací nůž a pustila se do práce. Je přeci jaro, tak na co tolik chlupů. Nikdy sem ho takhle na krátko nevzala, byla to minimálně čtyřhodinová akce, a i když je opravdu hodně hodně na krátko, pořád jsou oblasti, kde by to ještě potřebovalo dotrhat, ale já už sem opravdu neměla sílu. Tady foto po otrimování.

 

 

 

 

 

22.3.2009  Opsion3 - příjezd do HK opět nevěstil nic dobrého, počasí jako začátkem února, zima,ale ve finale to stejné nebylo, protože náš skvělý pakopes odběhl SVŮJ PRVNÍ ČISTÝ BĚH!!!!! Ani sem tomu nemohla věřit, měla sem fakt velkou radost, pakopes se tvářil, jako že je to normální věc. V agility sme se umístili na 7 místě, čehož si velmi vážím. Čas byl o šest sekund horší než u pejska na prvním místě. Asi bych sebou měla víc hejbnout. Další dva běhy už tak úspěšné nebyly, ve zkoušce sme se diskli, Doblin skočil zase něco jiného, na videu to ani moc nevypadá, že bych za to stoprocentně mohla já,no možná sem běžela moc blízko u skočky, ale po nesprávné skočce se hnedle vrátil a ukázkově sme doběhli. Horší to bylo na jumpu, to už na něm bylo vidět, že je mu to ukradený, nasadil svůj styl TEĎ SI SKÁČU CO CHCI JÁ a chvilku mi trvalo, než sem ho navedla správným směrem. Ale byl to krásný jump, takový zacyklený a zasmyčkovaný, škoda no, tak snad příště. A propo pro příště Doblinko, jeden DIS za den stačí,jo, budeme se oba snažit. Ale jak už sem psala nahoře, tím čistým během sme překvapila sami sebe a sme za něj moc rádi.